włoska restauracja w centrum Krakowa

Dobra włoska restauracja
Pragniesz smacznie zjeść? Pośród licznych możliwości, które oferuje kuchnia z Europy na szczególną uwagę zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to mnogość smaków, połączeń oraz duża dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Polakom restauracja włoska, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne włoskie posiłki

Makarony to baza kuchni włoskiej. Włosi gotują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dołączyć do tej potrawy. jedzenie w Krakowie Ryby, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna i rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty nie mogą się znudzić.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również risotto, gnocchi, minestrone oraz liczne desery – np. granita czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- ricotty, mozarelli i grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *