Pasta czyli makarony

Autentyczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w Polsce najbardziej popularny rodzaj gastronomii. Cenimy włoskie jedzenie bo jest smaczne, sycące i nie jest drogie. Z całą pewnością najczęściej jemy pizze. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską kosztują równie pyszne dania takie jak risotto, lasagne czy desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy restauracja korzysta z włoskich produktów, czy w menu są też mniej popularne dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków oraz dania z różnych zakątków kraju. Dobra włoska restauracja stworzy naturalnie włoski nastrój.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to wspaniała kuchnia z Europy .

Wykwintne wina włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zapominać trunków. Posiłek w klimacie włoskim bez wyjątku musi obejmować też wino. Lampka białego wina to we Włoszech typowa praktyka. włoska restauracja Kraków centrum Najbardziej typowe wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi a także nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako klasycznie włoska, powinna posiadać szeroką kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba poszukać restauracji, która jest w stanie przygotować nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *